XXVI Niedziela Zwykła C

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

• Dziś Dożynki parafialne w Parysie. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00.

• We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. O godz. 17.30 Nowenna Gietrzwałdzka.

• W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika. Litania do św. Józefa po Mszy św. o godz. 7.00. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

• W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; rano Godzinki do Bożego Miłosierdzia, a wieczorem Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlić się będziemy o powołania i za powołanych.

• W piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

• W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od go dz. 8.30 i wspólny różaniec. O godz. 9.00 Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

• W sobotę o godz. 11.00 w domu katechetycznym spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

• Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

• W październiku nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 10.30. W piątki różaniec dla dzieci i młodzieży o godz. 16.45.

• W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów (program pielgrzymki na stronie internetowej AW).

• Można zamawiać intencje mszalne na rok 2023.

• Możemy nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Biuletyn parafialny.

• W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Chawełka, Franciszek Mocarski i Józef Bartoszewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i wstawiennictwa Świętych Patronów.