Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka do Parysa

Matko Pomocy Nieustającej, pomagaj nam, pomagaj nam. Uproś nam żywą wiarę, grzechów przebaczenie, Ewangelii Jezusa w prawdzie zrozumienie. Wzbudź wrażliwość sumienia, ożyw nas miłością, niech pszenicą dojrzałą serca nasze rosną.

Powyższe słowa modlitwy przyświecały pielgrzymce do Parysa z okazji odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy- patronki tamtejszego kościoła. 06 lipca br., po Mszy św. o godz. 11:00 z Korsz wyruszyła grupa ok. 70 pątników, pod opieką proboszcza parafii, ks. Tomasza Stempkowskiego. Wśród uczestników było 3 kleryków, władze Miasta Korsz, kolejarze i strażacy, młodzieżowy zespół oraz parafianie. Do kościoła w Parysie dotarto po godz. 13, gdzie rozpoczęto Eucharystię. Po uroczystej liturgii wierni wspólnoty lokalnej zaprosili wszystkich na wspólną agapę. Mamy nadzieję, że Piesza Pielgrzymka do Parysa rozpoczyna nową parafialną tradycję.